Cosmer Kimya, Teknolojik ve Bilimsel Altyapısını Güçlendiriyor

1 Ocak 2016 Cuma

 

Cosmer Kimya; yurt içi ve yurt dışı pazarda bilim ve teknolojiye yakınlığı olan paydaşlarından aldığı güç ile müşterilerinin çözüm ortağı olmak adına faaliyetlerini sürdürmekte ve sektöründe dünya liderliğini hedeflemektedir.

Ar-Ge politikalarının doğal sonucu gereği, teknolojik ve bilimsel alt yapısını sürekli yenilemeyi ve geliştirmeyi hedeflemekte ve bu doğrultuda, 2014 yılı içerisinde başlatmış olduğu Ar-Ge çalışmalarında kullanılmak üzere iki yeni cihazı daha laboratuvarlarında kullanmaya başlamıştır. 2015 yılbaşından beri aktif olarak kullanılmaya başlanan GC-MS ve N-MR cihazları ile ulusal bazda bilim ve teknolojiyi destekleme kuruluşları ile ortaklaşa yürütülen projeler tamamlanacaktır.

Sektörde kullanılan fiziksel analizlerin yanı sıra, kromatografik ve moleküler anlamda kimyasal analizlerini de yapmayı planlayan Cosmer Kimya AR-GE ve Kalite Kontrol Birimleri, katma değeri yüksek ve moleküler düzeyde farklılık yaratan ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bulunduğu kimya sektöründe bilim ve teknolojiyi takip etmeyi kültür haline getiren Cosmer Kimya; enstrümantal analiz parkurunu tamamlamış olup mevcut ürünlerine sürekli yeni Ar-Ge ürünlerini ekleyerek 38 yıllık sektörel tecrübesininin doğal yansıması olan ürünlerini müşterilerine, tedarikçilerine ve iş ortaklarına sunarak çözüm odaklı verdiği güveni arttırmaktadır.

:

Cosmer Hakkında

1977 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk parafin üreticisi olan Mercan Kimya San. Tic. A.Ş’nin bir kuruluşudur. 42 yılda pazarda kazanılan tecrübe ve müşterilerimiz nezdinde firmamız içinde oluşan, saygınlık ve güven , hızla gelişip büyüyen kozmetik, deterjan, endüstriyel ürün pazarında da başarımızın temelini oluşturmaktadır.

İletişim

Harmandere Mah. Ankara Cad. Airport Plaza No:486 A Blok D:12 (Opet İstasyonu Yanı) Pendik / İSTANBUL

+90 216 469 71 65 - 66

+90 216 469 74 00

info@cosmer.com.tr